«Кернел» формує власний морський флот

Агропромислова компанія «Кернел» у 2023 фінансовому році (липень 2022 — червень 2023) почала формувати власний морський флот й придбала два судна для транспортування вантажів Чорним морем. Про це ідеться у звіті компанії на Варшавській фондовій біржі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ports.

«Як новий бізнес-напрямок, доданий у 2023 фінансовому році, Група володіє та управляє балкером Eneida вантажопідйомністю 44 тис. тонн зерна та танкером Mavka вантажопідйомністю 12,5 тис. тонн соняшникової олії. Здійснення повного контролю над усім ланцюжком створення вартості (від силосів до залізничних вагонів до портових терміналів і суден) дозволяє нам підвищити ефективність і знизити витрати на експортну логістику», — ідеться у звіті.

Обидва судна залучені до роботи гуманітарного коридору у Чорному морі.

До війни «Кернел» займав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експорту (близько 12%), а також був найбільшим виробником та продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того компанія займалася вирощуванням та торгівлею іншою агропродукцією.

У грудні 2022 року «Кернел» придбав термінал із перевантаження олії у порту «Південний», а у лютому 2023 року — річковий термінал «Дунай Агро Пром» в порту Рені. Також він володіє зерновими терміналами «Трансбалктермінал» та «Трансгрейнтермінал» у морському порту Чорноморськ.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *