
Усереднена вартість трьох сортів молочної сировини на 20 грудня в Україні досягла 15,20 грн/кг без урахування ПДВ, що на 1,05 грн нижче в порівнянні з минулим місяцем.
Про це інформує Спілка виробників молока.
Отже, середня закупівельна вартість молока екстра класу склала 15,30 грн/кг без ПДВ, що на 1,00 грн нижче в порівнянні з попереднім місяцем. Діапазон вартості на цей сорт у фермерських господарствах коливається від 14,80 до 16,00 грн/кг без урахування ПДВ.
Вищий сорт в середньому коштує 15,20 грн/кг без ПДВ, що на 90 коп. нижче в порівнянні з попереднім місяцем. Вартість на молоко вищого сорту варіюється від 14,70 до 15,80 грн/кг без урахування ПДВ.
Усереднена вартість на молоко першого сорту склала 14,80 грн/кг без ПДВ і знизилась на 1,10 грн в порівнянні з минулим місяцем. Найнижча вартість у фермерських господарствах становила 14,00 грн/кг, найвища — 15,00 грн/кг.
Як зазначає аналітик спілки Георгій Кухалейшвілі, наявність великої кількості молочної сировини та нереалізованих біржових товарів чинить тиск на закупівельні вартості в Україні та світі. Стабілізація положення на ринку можлива наприкінці 3 кварталу 2026 року в міру зникнення з ринку надмірної пропозиції молочних продуктів, вважає він.
