
Наразі, середня вартість одного гектара землі в Україні становить 75,1 тис. грн. Найбільш цінна земля зараз у Івано-Франківській та Київській областях.
Про це свідчать відомості від «Опендатабот».
Аналітики повідомляють, що з моменту відкриття ринку землі, протягом більше ніж 4 років, було здійснено 501,6 тис. транзакцій купівлі-продажу сільськогосподарської землі на загальну суму 49,7 млрд грн. Сукупна площа ділянок, щодо яких оформлено угоди, складає 977,2 тис. га.
За минулий рік в Україні було оформлено рекордні 131,3 тис. транзакцій. Це на 13% більше, ніж у 2024 році. У той же час, загальна вартість транзакцій зросла відразу на 43%: з 12,5 млрд грн до 18 млрд грн. Якщо у 2024 році один гектар землі оцінювався в середньому в 47,3 тис. грн, то у 2025 році — вже в 61,8 тис. грн. Отже, за рік вартість землі зросла майже на третину.
«Ринок землі продовжив збільшуватись у ціні й у 2026 році. Лише за перші 4 місяці українці уклали 39 797 угод на суму 6,17 млрд грн. Незважаючи на те, що кількість угод зменшилася на 5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, ціна землі продовжувала швидко зростати і досягла 75,1 тис. грн/га. Це на 26% більше, ніж у попередньому році», — констатують аналітики.
Водночас, площа проданих земельних ділянок зменшилась. Якщо у січні – квітні 2025 року було продано 92,9 тис. га, то у поточному році — 82,1 тис. га.
Найбільш вартісним місяцем 2026 року поки що став січень — тоді середня вартість гектара досягла 95,7 тис. грн. А найбільшу активність покупці проявили у березні, коли було укладено 12 276 угод.
Найдорожча земля зараз у Івано-Франківській області, де гектар в середньому коштує 179,6 тис. грн. Приблизно така ж вартість на Київщині — 178,2 тис. грн/га. До п’ятірки найдорожчих також увійшли Львівська (153,4 тис. грн/га), Тернопільська (120 тис. грн/га) та Вінницька (93,4 тис. грн/га) області.
У свою чергу, найменші ціни — у прифронтових і південних регіонах. На Донеччині — 30,7 тис. грн/га, на Херсонщині — 38,5 тис. грн/га, а на Миколаївщині — 44,1 тис. грн/га. До областей з найнижчими цінами на землю також увійшли Дніпропетровська (46,5 тис. грн/га) та Одеська (47,8 тис. грн/га) області.
Найбільш активно землю продають у центральних і північних регіонах країни. Так, найбільшу кількість угод з початку року уклали у Вінницькій області — 3 416. Далі йдуть Чернігівська (3 279), Сумська (3 261), Полтавська (2 963) та Хмельницька (2 905) області.
