Які ключові аспекти відновлення Міністерства аграрної політики?

Створення самостійного Міністерства аграрної політики дозволить сформувати цілісний державний курс у сільськогосподарській галузі та забезпечити належну підготовку до членства України в Європейському Союзі.

Таку позицію озвучив генеральний директор української корпорації з виноградарства та виноробної промисловості «Укрвинпром» Володимир Кучеренко в коментарі «Інтерфакс-Україна».

«Агропромисловий комплекс за підсумками 2025 року забезпечив 56% загального експорту України і формує значну частину ВВП. Значення агросектору в умовах війни та повоєнного відновлення стабільно зростає. І такий масштаб вимагає окремого центру для прийняття рішень», — переконаний він. 

Кучеренко зазначив, що об’єднання аграрного напрямку з іншими сферами державної політики призводить до втрати пріоритетності галузі та сповільнює реакцію на виклики, з якими стикаються виробники, зокрема щодо логістики, державної підтримки та розвитку переробних потужностей.

Окрема профільна міністерська структура, на думку генерального директора «Укрвинпрому», надасть можливість розробляти цілісну та послідовну аграрну політику, що є особливо важливим у контексті євроінтеграції та адаптації України до Загальної аграрної політики ЄС.

Він також підкреслив, що аграрний сектор охоплює не лише рослинництво, а й тваринництво, переробку, виноградарство, виноробство, зрошення, наукову діяльність та освіту, і кожен із цих напрямків потребує спеціалізованої експертизи та довгострокової державної стратегії.

Водночас Кучеренко зауважив, що «відновлення міністерства має супроводжуватися не просто формальною зміною назви, а реальним перезавантаженням — із чітко визначеними повноваженнями, професійною командою та мінімізацією дублювання функцій з іншими державними органами».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *