
Міністерство економіки, довкілля та аграрної політики України вперше запровадило виплату збільшеної субсидії на вартість агротехніки та обладнання вітчизняного виробництва для агропідприємств, що функціонують у прифронтових зонах.
Цю інформацію оприлюднено пресслужбою міністерства.
Варто зазначити, що збільшений коефіцієнт субсидії — 40% — застосовується з квітня 2026 року для агропідприємств, у яких щонайменше 80% земельних угідь розташовані на територіях, де ведуться або велися бойові дії. Ця пільга надається в рамках програми відшкодування вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, вироблених в Україні. Для інших учасників цієї програми зберігається ставка у 25%.
П’ять агроформувань з Донецької, Сумської, Миколаївської та Херсонської областей інвестували 7,9 млн грн у придбання сільськогосподарської техніки та обладнання. Серед придбаних одиниць — українські посівні комплекси, ґрунтообробні агрегати, розпилювачі, фронтальний навантажувач та супутнє обладнання. Загальна сума отриманої компенсації становить 2,64 млн грн.
«Території, що межують з лінією фронту, мають зберігати свою економічну життєздатність, незважаючи на безперервні безпекові виклики. Підвищена норма у 40% знижує для них витрати на інвестиції у необхідну техніку, водночас стимулюючи вітчизняних виробників до розширення асортименту та розвитку», — підкреслив заступник міністра економіки, довкілля та аграрної політики Віталій Кіндратів.
Источник: www.agroportal.ua
