Виробництво яловичини скорочується через обмежений попит і експорт

Обсяги забою ВРХ у господарствах усіх категорій у січні-жовтні 2023 року склали 310,9 тис. т, що на 5% більше проти минулорічного періоду.

Про це говориться у повідомленні Асоціації виробників молока.

Зазначається, що у жовтні обсяги забою склали 47,7 тис. т, що на 94 т менше порівняно з вереснем, але на 8,6% більше жовтня 2022 року.

На підприємствах було вироблено 37% яловичини від загального обсягу забою, а в господарствах населення — 63%.

Обсяги забою ВРХ на підприємствах у січні-жовтні поточного року склали 115,1 тис. т, що на 20% більше, ніж торік. У жовтні обсяги забою ВРХ на підприємствах склали 21,5 тис. т, що на 83% менше проти вересня і на 45,6% менше проти жовтня минулого року.

У господарствах населення обсяги забою ВРХ за 10 місяців 2023 року склали 195,8 тис. т і скоротилися на 4% проти минулорічного періоду. В жовтні 2023 року обсяги забою ВРХ в господарствах населення склали 26,2 тис. т, що на 76,1 тис. т менше порівняно з вереснем поточного року і на 22% менше проти жовтня 2022 року.

«Ймовірною причиною скорочення обсягів забою ВРХ є обмежений попит на яловичину на внутрішньому ринку, а також скорочення обсягів експорту мороженої яловичини у жовтні через логістичні проблеми. Не сприятимуть експорту страйки польських перевізників, які блокують прикордонні перетини з Україною. Через це зростає перенавантаження на прикордонних перетинах на інших діляках державного кордону, виникають великі черги вантажного автомобільного транспорту, а терміни доставки товару збільшуються, що невигідно кінцевим покупцям», — пояснили в асоціації.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *