В Україні потрібно побудувати ще 5 молокопереробних підприємств

В Україні у довгостроковій перспективі залишиться 80-90 молокопереробних підприємств, оскільки 112 — забагато для вітчизняної молочної галузі.

Про це заявив голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський, говориться у повідомленні об’єднання.

Він наголосив, що більшість переробних підприємств потребує модернізації.

«Ось у вересні з’явилася програма, за якою 150 млн грн кредитів може брати переробне підприємство. Гадаю, що це матиме позитивні наслідки для молочної галузі», — вважає Вадим Чагаровський.  

Нині на переробку надходить лише 50% виробленого молока. Виробництво молочних продуктів у 2022 році скоротилося на 22%. За  його твердженням, менше молокопереробних підприємств офіційно показували свою діяльність.

«10 компаній переробляють понад половину обсягів молока. Вже сформувалися великі гравці, які, на моє переконання, нарощуватимуть свою вагу», — додав експерт.

Довгострокова стратегія розвитку молокопереробки також передбачає збільшення виробництва молочних продуктів на внутрішній ринок до 7 млн т, а їхнього експорту — до 1 млн т у перерахунку на молоко.

«Ми очікуємо будівництво п’яти нових молокопереробних підприємств: з виробництва дитячого харчування, сироробного, для експорту, ще двох — для покриття потреб внутрішнього ринку. Реалізація таких проєктів потребує близько €1 млрд інвестицій», — зазначив Вадим Чагаровський.

На думку експерта, в Україні назріває побудова вертикально інтегрованого виробника молочних продуктів.

«Уже є виробники молока, які мають понад 100 т сировини і замислюються над тим, аби будувати переробні підприємства», — зауважив він.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *