Стандарт щодо вакцини від АЧС з’явиться до літа 2024 року

Розроблені вакцини від африканської чуми свиней (АЧС) викликають багато запитань у керівників свиногосподарств.

Про це йшлося на міжнародній конференції, організованій ФАО, говориться у повідомленні асоціації «Свинарі України».

За словами президента асоціації Оксани Юрченко, про результати випробування живих атенуйованих (ослаблених) вакцин під час заходу розповідали розробники з В’єтнаму та Китаю. 

«Однак, як зазначили учасники заходу, не вистачило інформації про польові випробування та прозоріших даних. Адже коли заявлено, що випробування здійснили на понад 500 тис. свиней, і при цьому жодної згадки про те, що хоча б одна з них мала незначні клінічні ознаки, виникають сумніви у достовірності заявленого», — пояснила вона.

Саме тому, на думку Оксани Юрченко, сьогодні так важливо мати єдиний уніфікований стандарт, що дозволятиме перевірити безпечність і ефективність вакцин-кандидатів незалежною стороною. 

«Всесвітня організація охорони здоров’я тварин планує фіналізувати такий до червня 2024 року. Це буде відправною точкою в суперечках, наскільки розроблені вакцини дієві», — додала вона. 

Крім того, експерт зазначила, що зараз активно удосконалюються портативні гаджети для діагностики АЧС.

«Сьогодні ПЛР-машинки та обладнання для виявлення антитіл до АЧС, які можна легко вмістити у кишеню і застосовувати для польової діагностики, широко використовують у багатьох країнах. Хоча ЄС серед них немає, принаймні поки. Залежно від методу дослідження може тривати від 15 хвилин до 2 годин у середньому. Вартість також варіює. Наприклад, один тест на виявлення антитіл буде коштувати близько $15, ПЛР-дослідження будуть дорожчими», — уточнила вона.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *