Польща бореться з пташиним грипом та українською курятиною

Ціни на бройлерів у Польщі починають падати через збільшення виробництва восени та імпорту з України. Однак витрати виробництва залишаються стабільно високими.

Про це заявила польська делегація на засіданні робочої групи Copa-Cogeca «Яйця та птиця», пише farmer.pl. 

Зазначається, що у серпні 2023 року Польща отримала статус країни, вільної від пташиного грипу, однак у жовтні 2023 року цей статус втратила. Цього року через пташиний грип у Польщі забили понад 1 млн голів птиці.

Так, цьогоріч спалахи пташиного грипу були зареєстровані в 21 країні Європейського Союзу. До жовтня на фермах було виявлено 379 спалахів пташиного грипу, більшість із них у Франції (148), Угорщині (81), Польщі (61), Чехії (23) та Німеччині (24). 

Під час зустрічі присутні привернули увагу до імпорту з України м’яса птиці та яєць. Представлені дані свідчать, що з січня по серпень 2023 року загальний імпорт м’яса птиці з України до ЄС склав майже 168 тис. т (+72%) порівняно з аналогічним періодом минулого року. Цей обсяг на 337% більше порівняно з аналогічним періодом 2021 року, тобто до лібералізації торгівлі. Загальний імпорт яєць до ЄС склав 29,5 тис. т, +140% порівняно з відповідним періодом минулого року та на 755% більше порівняно з аналогічним періодом 2021 року.

Учасники Copa-Cogeca висловили підтримку українським колегам-аграріям, зазначивши, що не проти майбутньої інтеграції України до ЄС. Однак, зважаючи на стрімке та безперервне зростання експорту, вважають за потрібне запровадити поріг імпорту, який призведе до автоматичного запуску захисних заходів.

Учасники зустрічі запропонували захисні заходи для будь-якого сільськогосподарського товару, щойно імпорт з України в певному кварталі перевищить середній квартальний показник імпорту 2022 року. Будь-яка продукція, імпортована вище середнього квартального рівня, повинна автоматично підлягати транзиту лише за межі ЄС і супроводжуватися доказами призначення. Такі правила зменшать навантаження на виробників ЄС у сусідніх країнах і забезпечать потрапляння товарів у менш розвинені країни.

На офіційному сайті Copa-Cogeca жодної інформації про ухвалення таких пропозицій немає.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *