Покращити стан молочної галузі можна збільшивши показники жирності та білку

При середній закупівельній ціні 11 тис. грн/тонна (без ПДВ, базис 3,4% жир, 3,0% білок або 34 кг жиру і 30 кг білка в кожній тонні молока відповідно) +0,1% по жиру генерує фермі 129,41 грн валового доходу, +0,1% по білку 220 грн на кожній тонні проданого молока.

Такі розрахунки наводить координатор проектів розвитку тваринництва за підтримки уряду Нідерландів, дослідник молочного центру IFCN, експерт з агроефективності Мирон Пундор.

Він зазначає, що в Україні середній вміст жиру в товарному молоці складає 3,7%, середній вміст білка — 3,2%. В Нідерландах — 4,37% та 3,57% відповідно і це досягається в основному за рахунок годівлі та генетики. 

Мирон Пундор, координатор проектів розвитку тваринництва за підтримки уряду Нідерландів, дослідник молочного центру IFCN

На 2,5 млн тонн товарного молока, що виробляється всіма сільськогосподарськими підприємствами України щороку, різниця в кількості молочного жиру складе близько 17 тис тонн (додаткових 20 тис. тонн масла при одних і тих самих транспортних та затратах на переробку сирого молока), різниця в кількості молочного білка близько 10 тис. тонн. Які, по суті, недоотримують вітчизняні молокопереробники.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *