Імпорт свинини підскочив у 1,5 раза, але залишається незначним для ринку

Надходження імпортної свинини у серпні активізувалося, проте залишається меншим, ніж торік.

Як говориться у повідомленні асоціації «Свинарі України», за підсумками серпня зовнішні надходження свіжої, охолодженої та мороженої свинини склали 1,3 тис. т, або $3,28 млн у грошовому еквіваленті. 

«У кінці літа постачання свинини дещо пожвавилися на тлі зміцнення вітчизняних котирувань та зворотної цінової динаміки у країнах ЄС. З іншого боку, хоча серпневий імпорт свинини перевищує липневі обсяги у більш ніж півтора раза, загалом частка такої продукції на вітчизняному ринку залишається незначною (не більше 3-5% вітчизняного промислового виробництва свинини), тож наразі не має істотного впливу на ринкову кон’юнктуру», — зазначають у галузевому об’єднані.

Імпорт свіжої, охолодженої та мороженої свинини (УКТ ЗЕД) за січень-серпень склав 7,8 тис. т. Це майже вп’ятеро поступається надходженням відповідної м’ясної сировини з-за кордону за відповідний період минулого року. Основними країнами-постачальницями залишаються Данія, Нідерланди, Польща та Бельгія. Постачання свинини з Канади у серпні склали близько 20% сукупних надходжень за місяць. Середньозважена митна вартість кілограму імпортованої свинини у серпні склала 2,52 $/кг, що на 7% вище за липневий показник.

На противагу імпорту цьогорічний експорт свинини демонструє кращі результати, ніж торік, повідомляють в АСУ.

«За вісім місяців за кордон виїхало понад 600 т української свинини, що принесло $1,76 млн валютної виручки. Тож хоча географія експорту залишається обмеженою (переважно ОАЕ та Гонконг), обсяг постачань у січні-серпні удвічі більший за сукупний минулорічний, а робота над відкриттям нових каналів збуту продовжується», — додали в асоціації.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *