Енергетична криза та ринок ЄС опускають ціну українського молока

Вартість молочної сировини в Україні зростала у другій половині жовтня, однак терористичні акти країни-агресора призвели до обмежень переробки молока та виробництва молочної продукції.

Про це говориться у повідомленні «Інфагро».

«Енергетична криза стає головним фактором і для подальшого ціноутворення на ринку сировини. Обмеження для переробки вже вивільнили обсяги з вторинного ринку, в кінці місяця спричинивши зниження вартості молока і фракцій на споті», — пояснюють аналітики.

Однак, за даними експертів, не лише операційні проблеми, пов’язані з постачанням електроенергії, зараз тиснуть на ціну молока.

«Вартість товарів у ЄС останніми тижнями демонструє стійкий тренд до зниження, що вже позначається на динаміці внутрішніх цін українського ринку і обмежує експортний потенціал українських компаній- експортерів молочної продукції. Це також буде впливати на стабілізацію сировинного ринку в листопаді», — прогнозують спеціалісти.

Згідно з офіційними даними Держстату, виробництво молока в країні за січень-вересень склало 5,8 млн т, що на 14,8% менше показника аналогічного періоду минулого року.

Сільгосппідприємства продовжують демонструвати більш позитивну динаміку, зниження до минулого року становить 6,8%. За оцінками, виробництво молока в областях, де немає воєнних дій, склало 4,6 млн т, в областях, де проходили та/або проходять воєнні дії, — 1,2 млн т.

Поголів’я корів в Україні на 1 жовтня становило 1,4 млн голів, що на 15% нижче показника минулого року на аналогічну дату (-9,7% для сільгосппідприємств). В областях, де немає воєнних дій, — 1118 тис. голів (80,3%), в областях, де проходили та/або проходять воєнні дії, — 274 тис. голів (19,7%).

Источник: www.agroportal.ua

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *