Ціни на молоко ростуть за рахунок девальвації

Закупівельні ціни на молоко в другій половині серпня показали приріст у 10 копійок. Проте це лише незначне підтягування до темпів девальвації, а не реальний ріст ринку.

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Вона зазначила, що середня ціна на молоко екстра ґатунку за два тижні зросла на 7 коп. — до позначки в 10,73 грн/кг без урахування ПДВ.

«Ціна на молоко вищого ґатунку зросла відразу на 16 коп. — до 10,08 грн/кг, а перший гатунок додав 10 коп. — 10,18 грн/кг. Основний приріст спостерігався в Західному та Північному регіонах. Більш стрімке зростання ціни на молоко вищого та першого ґатунків у порівнянні з екстра пов’язано з тим, що останній в попередні тижні зростав більшими темпами, тому решта просто вирівняли загальний тренд», — пояснила експерт.

Основними ціноутворюючим фактором залишається експорт, а на фоні дешевої гривні ціни на молоко ростуть, додала Лінецька. Проте, якщо перевести їх у валютний еквівалент, стає зрозуміло, що ціни навпаки падають. До прикладу, за період травня-серпня ціна опустилася на 15,5%. До того ж, різниця між ціною українського молока та європейського складає близько 40%.

«Через дешеву сировину українська молочна продукція наразі досить конкурентна на світовому ринку. І не виключено, що взимку на неї буде ще більше попиту, зважаючи на скорочення виробництва молока в ЄС та високу його ціну. Відтак учасники українського ринку прогнозують, що вже у вересні може розпочатися більш стійке, а не точкове підвищення цінової пропозиції на молоко-сировину», — підсумувала експерт.

Источник: www.agroportal.ua

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *