Імпорт свинини впав майже удвічі

Імпортний ажіотаж на свинину у липні дещо послабився: потік м’яса з-за кордону зменшився на 45% проти червня — з 9 до 4,9 тис. т відповідно.

Такі підсумки зовнішньої торгівлі свининою озвучили в аналітичному відділі асоціації «Свинарі України».

Дані митної статистики свідчать, що за липень надходження охолодженого та мороженого м’яса свиней (УКТ ЗЕД 0203) з-за кордону склало 4,9 тис. т, що коштувало вітчизняним імпортерам $10 млн. Це на 45% менше за обсяги імпорту свинини місяцем раніше та рівно удвічі — у валютному еквіваленті. Основними країнами-постачальниками залишаються Данія, Польща, Бельгія та Іспанія.

Ключовою причиною зниження імпортної активності у липні стало повернення зобов’язання сплачувати ПДВ для імпортерів на спрощеній системі оподаткування. Таким чином, ціна умовного кілограма свинини автоматично зросла на 20%, пояснюють експерти. 

«Таке здорожчання спонукало вітчизняних трейдерів переключитися на закупівлю дешевшої м’ясної сировини. Так, якщо у червні середньозважена митна вартість імпортованої свинини становила 2,21 $/кг, то в липні цей показник понизився до 2,03 $/кг (-8%). Тим не менш, у третій декаді місяця імпорт подорожчав через перегляд офіційного курсу гривні до долара США на 25%. Це істотно підвищило конкурентоспроможність вітчизняної продукції», — зазначають в АСУ.

Аналітики попереджають і про чергове здорожчання імпорту.

«Станом на 1 серпня вітчизняні трейдери можуть завезти ще 1,8 тис. т охолодженої та мороженої свинини на кістці, у півтушах та відрубах у межах квоти. Проте після вичерпання цих обсягів завезення охолодженої свинини обкладатиметься 12% імпортним митом, а мороженої — 10%. Хоча ще в середині липня представники м’ясопереробки очікували, що імпортні квоти будуть вичерпані до початку серпня, зі здорожчанням долара вони відтермінувалися», — додають у галузевому об’єднанні.

Експерти уточнили, що договір про безмитні поставки свинини Україна має не тільки з ЄС, а й із Канадою (залишок квоти на 1 серпня — 16,75 тис. т свинини, субпродуктів та жиру) та Великою Британією (3,4 тис. т свинини відповідно). Проте, зважаючи на істотне збільшення транспортних витрат та віддаленість цих країн, активні поставки звідти малоймовірні.

Источник: www.agroportal.ua

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *