Збитки аграріїв у 2023 році можуть перевищити $3,2 млрд

Скорочення посівних площ через зростання цін на пальне та добрива, а також високі видатки на логістику, можуть призвести до того, що втрати зернового сектору України через війну можуть цьогоріч перевищити $3,2 млрд.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

До російського вторгнення Україна відправляла основну частину свого експорту через глибоководні порти в Чорному морі, які були повністю або частково заблоковані з лютого 2022 року. Обмежені експортні можливості, які зараз зосереджені на невеликих портах річки Дунай і залізниці до Східної Європи, збільшили логістичний компонент і, як наслідок, знизили ціни, які трейдери можуть запропонувати фермерам.

Закриття портів також призвело до різкого зростання цін на імпортне паливо, насіння, добрива та запчастини для сільськогосподарської техніки.

Всеукраїнська аграрна рада, що собівартість виробництва пшениці у 2023 році становила близько 146 доларів за тонну, а середня ціна реалізації – 102 долари. Фермери витрачають 149 доларів на вирощування кукурудзи, а можуть продати її за 94 долари.

У ВАР заявили, що у 2023 році навіть виробництво соняшнику та ріпаку буде збитковим і тільки соя дасть певний прибуток аграріям. Виробники заявили, що великі втрати вже призвели до скорочення посівів під урожай 2024 року.

«Аграрії будуть визначати площу, яку вони зможуть засіяти, виходячи, перш за все, зі своїх фінансових можливостей», – сказав голова бізнес-асоціації «Український клуб агробізнесу» Олег Хоменко.

Не лише фінансові труднощі, а й несприятлива погода може значно скоротити посівні площі цієї осені.

Синоптики повідомили, що тривала відсутність дощів у більшості областей України створила несприятливі умови як для посіву озимих культур, що триває, так і для вже посіяних культур. Лише опади в кінці другої декади трохи покращили ситуацію.

За словами синоптиків, найгірша ситуація із зволоженням ґрунту в Одеській, Херсонській, Миколаївській, Кіровоградській, Вінницькій, Черкаській, Харківській областях, де повністю пересохло до 20 см верхніх шарів ґрунту.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *