За рік росія вкрала на окупованих територіях майже 5 млн тонн зерна, – Петро Мельник

За останній рік росія вкрала в українських фермерів близько 4−5 млн тонн зерна. Підрахувати точну цифру важко, бо немає доступу до даних. Частково це відстежується через судна, якими окупанти відправляють нашу продукцію з Криму, Тамані та Новоросійська. Також є можливість простежити переміщення вкраденої сировини залізничними шляхами, які вони використовують для цих цілей.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на NV Бізнес.

Щодо прогнозу цьогорічних втрат, об’єми вкраденого окупантами зерна будуть дещо менші, вважає Петро Мельник, виконавчий директор Agricom Group та президент УКАБ.

«На окупованих територіях не буде гарного врожаю. Це пов’язано з тим, що торік фермерам Херсонщини, Луганщини та Запоріжжя було дуже тяжко. Багато людей поїхало, є проблеми із сировиною. Та й ціни на зерно зараз не дуже привабливі. Думаю, що фермери ще й застосовували дешеві технології. Втрати цього року оцінюю від 3−4 млн тонн, навіть у таких поганих умовах для агробізнесу».

Якщо не зупинити цей процес найближчим часом – Україна щоразу буде втрачати сировину і кошти, які мають йти до бюджету. Тому санкції потрібні конкретні та дієві.

Президент УКАБ вважає, що Україні потрібен новий підхід, щоб зупинити насамперед угоди щодо викраденого зерна, а не лише ввести санкції проти людей чи суден. Повинні блокуватись цілі угоди, всі елементи системи мають бути покарані.

«Сподіваюся, що війна закінчиться якнайшвидше, ми боротимемося до кінця, поки не звільнимо всю Україну. Адже ми боремося не лише за Україну, ми боремося за встановлення законного юридичного підходу до ведення бізнесу та проти людей, які порушують правила. І це боротьба не лише за нашу країну, це боротьба заради всього світу. За справедливість, за волю, за нормальне життя і розвиток».

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *