За першу половину 2023/24 МР Україна експортувала 31 млн тонн агропродукції

Після припинення роботи зернового коридору в липні минулого року експортні можливості України в сільськогосподарській галузі значно скоротилися. Однак експорт поступово почав відновлюватися, в основному завдяки роботі власного зернового коридору. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

У першій половині 2023/24 МР Україна експортувала 31 млн тонн різних видів сільськогосподарської продукції, що на 17% менше, ніж торік. 

У грудні 2023 року Україна експортувала 7,7 млн тонн сільськогосподарської продукції, що на 15% більше, ніж у листопаді. Слід враховувати, що не вся продукція фізично перетнула кордон, і значний обсяг транспорту все ще перебуває в черзі на виїзд.

Щодо структури експорту продукції в грудні 2023 року, то вона виглядала наступним чином:

  • зернові культури: 5,4 млн т (кукурудза – 64%, пшениця – 32%, ячмінь – 4%). Зростання до показника минулого місяця: +20%;
  • олійні культури – 774,0 тис. т (соєві боби – 56%, ріпак – 37% та насіння соняшнику – 5%). Зростання: -14%;
  • рослинні олії – 708,3 тис. т (соняшникова олія – 95%, соєва – 4% та ріпакова – 2%). Зростання: +15%;
  • макуха після вилучення рослинних олій – 493,7 тис. т (соняшникова – 82%, соєва – 18%). Зростання: +7%;
  • інші види агропромислової продукції – 401,0 тис т (+5%).

Головною особливістю в грудні 2024 року стало збільшення експорту кукурудзи, оскільки з’явилась можливість морського експорту в такі країни, як Китай і Єгипет.

Збереження та розширення експорту має важливе значення для України. Через низькі експортні поставки на початку маркетингового року накопичилися запаси, особливо зернових культур, і станом на початок 2024 року перехідні запаси були вищими, ніж роком раніше. Це означає, що українські фермери заморозили кошти, необхідні для продовження своєї господарської діяльності, особливо на тлі низьких цін на зернові та олійні культури на українському ринку. 

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *