З половини експортованого зерна на сплачено жодної копійки податків, – Гетманцев

Деякі із земель українці оброблять, але за документами ці землі не обробляються. Таким чином з половини експортованого зерна не сплачуються податки, заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на БізнесЦензор.

«Фермер взяв це зерно, воно чорне, походження в нього немає, оформив його на фіктивну фірму, завантажив на судно, корабель пішов, потім він переписав це зерно на таку ж фіктивну фірму декілька разів за кордоном, вони переуступили це зерно декілька разів, гроші в країну не повернулись, жодної копійки податків не сплачено. І такого зерна приблизно половина», – сказав Гетманцев.

За його словами, у такому випаду «митниця і правоохоронні органи не досконалі», тому і виникла потреба законопроєкту боротьби з чорним зерном.

«Механізм полягає у тому, що у кожного зернятка має бути історія. Тобто експортувати зможе лише платник ПДВ, у платника ПДВ на це зернятко має бути вхід ПДВ і так до першого виробника. Весь цей ланцюг має бути з ПДВ. Якщо у тебе немає документа походження цього зерна, тебе не випускають нормою закону», – пояснив Гетманцев.

Він розповів, що СБУ пропонує надати тримісячний строк, щоб аграрії змогли сплативши державі великий відсоток від вартості чорного зерна і одноразово його вивести.

«Але поки йде обговорення», – додав Гетманцев.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *