Уряд надав фінансування у розмірі понад 2 млрд гривень на переробку у 2023 році

Програма грантів для переробних підприємств викликала значний інтерес: через портал Дія було подано 3086 заявок. Мінекономіки ухвалило 650 з них, виділивши загалом понад 2,6 мільярди гривень.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.

Отримання грантів вимагає створення до 25 нових робочих місць. За час дії програми майже 10 тисяч людей знайшли роботу завдяки цій програмі.

Найбільш популярною серед заявників на гранти є сфера виробництва харчових продуктів.

Уряд пропонує низку інструментів для підтримки українських виробників та підприємців. Крім грантової програми для переробних підприємств, у 2023 році Уряд також впроваджував програму доступних кредитів 5-7-9. Впродовж року Міністерство економіки покращило умови програми, зокрема для підприємств переробної промисловості та підприємств на окупованих територіях. Зараз вони можуть узяти кредит до 150 млн грн терміном на 10 років.

«Цьогоріч ця державна програма стала чи не єдиним джерелом доступного фінансування – більшість нових кредитів видано саме у межах 5-7-9. За 2023 рік завдяки закладеним у бюджеті 16 млрд грн, ми змогли профінансувати кредитний портфель у 130 млрд грн», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

На наступний рік уряд передбачає виділити мільярд гривень на відновлення програми компенсацій вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва.

«Свого часу програма подвоїла частку вітчизняної сільгосптехніки на внутрішньому ринку та дозволила запустити виробництво нової техніки, яку раніше не випускали. Наша мета – надолужити ці темпи й сприяти тому, аби в Україні не лише виробляли вітчизняну сільгосптехніку, але й активно закуповували замість іноземних аналогів», – додала Перший віцепрем’єр-міністр.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *