Українські аграрії звернулись до Єврокомісії з проханням створити «зелені коридори»

ВАР з провідними аграрними асоціаціями, які входять до ГС «Всеукраїнський аграрний форум» звернулась до Виконавчого віцепрезидента, комісара з питань торгівлі Європейської комісії Валдіса Домбровскіса з проханням створити спрощений проїзд до портів країн Балтії, Німеччини, Нідерландів, Хорватії,  Італії та Словенії. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Асоціації висловили свою повагу та подяку за всебічну підтримку країнами ЄС та Європейською Комісією нашої держави в умовах військової агресії росії проти України. 

Наразі, через зупинення дії зернової угоди в Чорному морі зростає необхідність в збільшенні можливостей експорту агропродукції Шляхами солідарності орієнтовно на 1-1,5 млн т зерна щомісяця додатково. Наприклад, напрями до портів Балтійських країн (Клайпеда, Лієпая, Вентспілс, Рига), Німеччини (Росток, Гамбург), Нідерландів  (Роттердам), Хорватії (Рієка), Італії (Трієст), Словенії (Копер) недостатньо задіяні, йдеться у зверненні.

«Основною перепоною до повноцінного використання вказаних напрямків та портів є відносна висока вартість перевезення в порівнянні до інших ближніх портів, зокрема Польщі,  Румунії та Болгарії, яка наразі складає різницю у 30-40 євро/т. Така ситуація створює нерівномірне навантаження на наявну портову інфраструктуру країн ЄС», – зазначили у зверненні.

Аграрні асоціації закликали Виконавчого віцепрезидента, комісара з питань торгівлі Европейської комісії Валдіса Домбровскіса розглянути можливість запровадження «зелених коридорів», які включатимуть: 

  • зниження вартості перевезення за цими напрямками;
  • спрощення та пришвидшення процедур контролю щодо транзиту агропродукції,
  • перенесення санітарного, фітосанітарного та ветеринарного  контролю з прикордонних пунктів пропуску на територію країни призначення вантажу. 

Українські аграрні асоціації сподіваються на розуміння та підтримку Єврокомісією цієї ініціативи.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *