Україна забезпечує 5-6% світового виробництва зерна, – Микола Горбачьов

Українські аграрії поточного року виростили 81 млн тонн валового врожаю зернових, що склало 5-6% світового виробництва, повідомив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УЗА.

«Україна знаходиться на таких ґрунтах, що ми залежимо від погодних факторів більше, ніж від технологій. Хоча технології в Україні за останні 20-30 років просунулися вперед, і ми, вирощуючи раніше 30 млн тонн, стали вирощувати вже 100 млн тонн. Цього року нам пощастило з погодою – врожайність за всіма культурами була вищою за середню. Ми отримали, можна сказати, рекордну врожайність по кожній із культур», – сказав він у рамках Business Breakfast з Forbes Ukraina в середу.

За інформацією президента УЗА, це дало змогу країні компенсувати втрату 6 млн га орних земель, які нині перебувають під окупацією, а також на лінії фронту й не обробляються аграріями.

«У світі виробляється понад 2,5 млрд тонн зерна, з яких Україна цього року виростила понад 80 млн тонн. Якщо взяти в абсолютних цифрах торгівлю зерном, то Україна займає близько 5-6%. Це серйозний вплив [на світовий ринок]», – наголосив Горбачов, уточнивши водночас, що ця частка виробленого зерна не дає змоги Україні контролювати світовий ринок.

Він нагадав, що аграрії залежать не від валу виробленої продукції, а від цін на неї, і висловив сподівання, що 2023-2024 маркетинговий рік дасть змогу ще вирівняти світові ціни й українські сільгоспвиробники не опиняться у збитках.

Посіви озимої пшениці цього сезону становили 4166 тис. га (-834 тис. га до попереднього), озимого ячменю – 536 тис. га (-255 тис. га), ріпаку – 1374 тис. га (+110 тис. га).

Згідно зі скоригованим прогнозом Мінагрополітики, 2023 року аграрії зможуть зібрати 79,1 млн тонн зернових та олійних культур, з яких зернові – 57,5 млн тонн та олійні – 21,6 млн тонн.

УЗА 3 листопада поточного року оновила оцінку потенційного врожаю-2023, збільшивши її до 81,6 млн тонн зернових та олійних, що на 10,6% більше, ніж 2022 року, коли було отримано 73,8 млн тонн.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *