Україна втричі збільшила імпорт свіжих овочів із Молдови

Експорт овочів з Молдови в Україну значно збільшився повномасштабного вторгнення росії. Щоб забезпечити населення країни необхідною сільськогосподарською продукцією та знизити ризик продовольчої кризи, Україна торік потроїла імпорт свіжих овочів із Молдови та вчетверо збільшила імпорт перероблених овочів порівняно з 2021 роком.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

Експерти проєкту USAID із підвищення конкурентоспроможності та стійкості сільських районів у Молдові констатують, що вже другий рік молдовські фермери експортують в Україну переважно свіжі овочі: цибулю, моркву, капусту, огірки й картоплю. Згідно зі статистичними даними, у 2022 р. Молдова експортувала в Україну близько 14,6 тис. тонн свіжих овочів порівняно з 4,5 тис. тонн у 2021 р. У січні-травні 2023 р. експортовано близько 7,4 тис. тонн овочів. Експорт перероблених овочів також зростає.

Фахівець проєкту «Конкурентоспроможність і стійкість сільської місцевості» в Молдові Родіон Гудім пояснив, що Україна почала імпортувати з Молдови овочі, яких раніше не імпортувала: у 2022 році імпортовано близько 2,8 тис. тонн моркви, тоді як ні 2020-го, ні 2021 року Молдова не експортувала моркву в Україну. За перші 5 місяців поточного року вже експортовано 5 тисяч тонн моркви, що майже у 2 рази більше, ніж за 12 місяців 2022 року. Вражає також зростання експорту цибулі, який торік зріс удвічі за обсягом і майже в 4 рази за вартістю порівняно з 2021 роком.

Більша частина овочів, що експортуються в Україну, надходить із площ централізованих зрошувальних систем, реабілітованих у 2010-2015 роках у рамках Компактної програми Сполучених Штатів Америки.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *