Україна виграла від заборони країн ЄС на експорт зерна, – єврокомісар

Заборона імпорту українського зерна країнами ЄС насправді була вигідною для України, і необхідності боротись з цією забороною не було, заявив єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на PAP.

«Я був здивований, що Україна була настільки проти продовження цієї заборони, яка виявилася хорошою і ефективною, індивідуальною для України. Важливо, яке рішення пропонує Україна зараз, у неї є місяць на це з 15 вересня, переговори з Україною ще тривають», – сказав єврокомісар.

За словами Войцеховського, Єврокомісія прийняла дуже хороші рішення щодо введення обмежень на імпорт, зберігаючи можливість транзиту, і це чудово спрацювало. Ситуація на ринку стабілізувалася, експорт зерна з України значно зріс, тобто експорт функціонував краще, коли зникла спекулятивна прикордонна торгівля і почався нормальний транзит через ці країни, – пояснив Войцеховський. За його словами, до липня цього року. Україна експортувала приблизно 3 млн т на місяць через «коридори солідарності», а в серпні – вже 4 млн т.

Відповідаючи на питання про контроль над зерном з боку Литви, єврокомісар сказав, що «проблема в тому, чи буде вигідно транспортувати зерно з України до Клайпеди і експортувати його кудись ще». Схоже ні, тому що транспортні витрати будуть вищими, зазначив він.

Він нагадав, що пропонував субсидії для України на витрати на транспортування зерна до портів – зараз це аналізує Єврокомісія, але рішення не прийнято.

«Це не така вже й велика вартість, тому що субсидія становитиме 20-40 євро за тонну, тоді 10 млн тонн можна було б експортувати за 300 млн євро, і «це вже було б вирішенням проблеми», – стверджував Войцеховський.

Він зазначив, що вихід полягає в диверсифікації напрямків експорту до морських портів . Наразі основний маршрут пролягає через Румунію, але він не зможе впоратися з усім експортом українського зерна.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *