Україна та Румунія домовились про збільшення агроекспорту через Чорне море

В березні наступного року в Констанці планується запуск додаткової якірної стоянки для української агропродукції.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці генерального директора державної судноплавної компанії «Українське Дунайське пароплавство» Дмитра Москаленка.

«Організацію якірних стоянок ми обговорювали з румунськими колегами ще у вересні. Наразі завдяки відкриттю портів Одеси потік агропродукції через Придунав’я зменшився. Проте питання не втратило актуальності! В будь-який момент з «резервного» напрямку аграрного експорту Дунай може знову перетворитись на основний», – повідомив Москаленко.

За січень-лютий румунська сторона обіцяє провести тендер та напрацювати нормативну базу, щоб вже у березні ввести стоянку в експлуатацію. Також Дмитро Москаленко повідомив про ще одну важливу новину – запрацює онлайн-черга на обробку барж в Констанці, що має додати експорту більшої прогнозованості. 

На обидва рішення чекали вже давно, адже простої барж у Констанці – це додаткові витрати для власників вантажу і катастрофічна втрата ефективності використання флоту.

«З позитивних новини не можу не згадати нічну навігацію на каналі Суліна, яка у великій мірі запрацювала завдяки наполегливості нашого Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури», – розповів гендиректор.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *