У Франції незадоволені зростанням імпорту українського цукру

Французькі виробники цукрових буряків вимагають, щоб імпорт цукру з України, який зростає, реекспортувався за межі Європи, щоб не завдати шкоди місцевим виробникам.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Bloomberg

Імпорт українського цукру до ЄС може сягнути 700-800 тис. тонн у сезоні 2023-2024 років, заявила група виробників CGB на прес-конференції у вівторок. Згідно з даними Європейської комісії, це приблизно вдвічі більше імпорту за попередній сезон і значно перевищує середній показник у 21 500 тонн за попередні п’ять років. Раніше Україна заявляла, що цього сезону обмежить експорт цукру до 650 тис. тонн на всі напрямки.

«Нам потрібна чітка відповідь від Європейської комісії щодо майбутнього управління цим надходженням цукру», – йдеться в повідомленні CGB.

Вимоги виробників цукру виникли після аналогічної напруженості через сплеск експорту зерна з України, який спонукав кілька східноєвропейських країн заборонити закупівлі на тій підставі, що поставки знижували місцеві ціни.

Незважаючи на зростання імпорту українського цукру, ціни на цукор в ЄС залишаються високими на тлі глобального дефіциту підсолоджувача. Внутрішні ціни на білий цукор перевищують 800 євро (878 доларів) за тонну, що є найвищим показником за останні десять років, свідчать дані ЄС.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *