Все більше депутатів Європарламенту закликають запровадити санкції на російську агропродукцію

Делегати від політичних груп у Європейському парламенті  вважають за необхідне санкціонувати російські сільськогосподарські продукти. Обмежувальні заходи в цьому секторі Європарламент обговорив під час екстрено внесених до порядку денного вівторка, 12 березня, дебатів. Досі ця категорія товарів не підлягала санкціям Європейського Союзу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на DW.

Терміново ввести ембарго на російські агропродукти закликав від імені групи найбільшої в Європарламенті Європейської народної партії поляк Анджей Халіцький. Він заявив, що його колеги чекають від Єврокомісії законопроєкту, який буде представлений на засіданні Ради ЄС.

«Росія вкидає своє продовольство в Європу і використовує його як зброю. Зараз ми спостерігаємо зростання імпорту продовольства і зернових з Росії та Білорусі за демпінговими цінами. Це вкрай тривожна тенденція», – сказав він, навівши статистичні дані.

Згідно з ними, у Нідерландах цей імпорт зріс на 70 відсотків порівняно з показниками річної давності, а в Іспанії, Німеччині та Італії – на 40 відсотків.

Якомога швидше припинити імпорт зерна та інших російських і білоруських продуктів харчування на ринок ЄС закликав литовський депутат Пятрас Ауштрявічюс, який представляв групу Renew Europe.

«Торгівля ЄС із державою-агресором Росією і Білоруссю, яка її підтримує, аморальна і має бути припинена, – переконаний він. – Виручка служить військовим цілям агресорів, а це працює проти українців і проти всіх нас».

За його даними, у 2023 році РФ і Білорусь продали на ринок ЄС понад 1,5 мільйона тонн зерна, що створює нечесну цінову конкуренцію, погіршуючи становище фермерів у Євросоюзі.

«Уявіть собі: товарний поїзд у глухій місцевості, його вагони розгромлені, а 160 тонн зерна вивалено в багнюку. Поїзд знаходиться в Польщі, зерно – українське. Це результат багатомісячної блокади України європейськими фермерами, – так розпочала свій виступ від імені групи “зелених” Віола фон Крамон-Таубадель (Viola von Cramon-Taubadel). – Водночас у Латвії, Литві, Іспанії, Італії, Бельгії, Греції та інших країнах ЄС російські поїзди, вантажівки та кораблі з субсидованим зерном зустрічали не протестами, а грошима».

За її інформацією, Італія за рік збільшила імпорт російської пшениці в десять разів, Іспанія – на 900 відсотків, Бельгія – на 400 відсотків. 

За ембарго висловилися і польська депутатка Ганна Фотига, яка виступала від імені групи «Європейські консерватори і реформісти», і французький парламентарій Жиль Лебретон.

Водночас ірландський депутат від лівої фракції парламенту ЄС Мік Воллес, який виступав після нього, заявив, що нові санкції щодо Росії та Білорусі не розв’яжуть проблему фермерів у Євросоюзі. За його даними, ціни на зерно в ЄС насамперед знижуються через наплив дешевого українського зерна.

Зі свого боку, Єврокомісія уважно стежить за імпортом з РФ і Білорусі до ЄС і розгляне будь-які додаткові заходи, які вважатиме необхідними, аби уникнути дестабілізації зернових ринків Євросоюзу.

«Єврокомісія аналізує потоки продовольчої продукції в ЄС і з нього та оцінює їхній вплив на наші сільськогосподарські ринки і фермерів, наших клієнтів, а також на ширше питання глобальної продовольчої безпеки», – зазначила єврокомісар Ілва Йоганссон.

У 2022 році загальний обсяг імпорту ЄС із Росії становив 203 мільярда євро, з яких на агропродукти припало 2,2 мільярда євро.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *