Власниця зруйнованої в Бучі ферми відновила виробництво завдяки гранту від Corteva Agriscience

Ксенія Костенко, фермерка та власниця ТМ Plant Feed, за рахунок гранту від міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience, отриманого в рамках освітньо-грантової програми TalentA, відновила виробництво органічних добрив, яке було зруйноване навесні 2022 року під час окупації російською армією Київської області.  

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Corteva Agriscience.

До повномасштабної війни Ксенія Костенко на двох земельних ділянках загальною площею біля 4 га щорічно вирощувала близько 80 т моркви та буряку. А також виробляла за власною запатентованою розробкою органічне добриво з використанням цеоліту з українських Карпат. В 2020 році Ксенія виграла свій перший грант від Corteva на програмі TalentA для реалізації проєкту забезпечення питною водою села Синяк Бучанського району, де вона живе.

Буквально в перші дні повномасштабної війни ферма Ксенії Костенко була окупована і протягом місяця, коли район Бучі був зайнятий російською армією, загарбники розтрощили виробництво, розікрали запчастини в техніки та замінували поля й будинки. Після деокупації фермерка вирішила прикласти всі зусилля для відновлення господарства та взяла участь в освітньо-грантовій програмі ТalentA-2022. За рахунок виграного гранту вона змогла забезпечити відновлення виробництва добрив в обсязі не менше 8 т. щотижня та дати роботу близько 7 односельцям, деякі з яких тимчасово мешкають на базі підприємства.

«Я була в розпачі, коли побачила шкоду, яку окупанти завдали моїй фермі, але дуже хотіла все відновити, запустити наново. Програма TalentA від Corteva Agriscience дала мені необхідну фінансову підтримку та віру в те, що в моїй громаді ще можна вести бізнес, можна розвиватися. Тому я дуже вдячна за цю підтримку, яка допомогла мені в найскрутніші часи», – говорить Ксенія. 

«Повномасштабна війна суттєво вплинула на продовольчу безпеку всієї України, а особливо регіонів, охоплених війною чи тимчасовою окупацією. Corteva була і залишається тільки з Україною і тому для нас важливою є підтримка фермерів, які попри все намагаються розвивати свій бізнес та відновлювати його. Зокрема, в рамках програми TalentA, яку компанія протягом війни реалізує в Україні вже другий раз, ми допомагаємо сміливим жінкам, які допомагають своїм громадам відновитися. Реалізовані ними проєкти дають шанси новому майбутньому і ми пишаємося своєю причетністю до цього», − говорить Анна Бабіч, менеджерка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Центральній та Східній Європі, координаторка та голова експертної ради Програми TalentA в Україні. 

Наразі триває четвертий сезон програми TalentA-2023, в якій бере участь 134 учасниці. Після закінчення двомісячного навчання фермерки зможуть взяти участь в конкурсі грантових проєктів, спрямованих на зростання власного бізнесу та соціальної підтримки громад. Загальний грантовий фонд складає понад 1 мільйон гривень і буде розподілений між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *