Вкрадене на окупованих територіях України зерно можуть везти через Литву

Міністерство сільського господарства Литви повідомило, що оперативно вжило заходів щодо посилення контролю за зерном, яке транспортується з Росії та інших країн підвищеного ризику, на тлі повідомлень про те, що Росія може експортувати через порти Балтійського моря зерно, вилучене на окупованих територіях України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delfi.

«Ми плануємо комплексні перевірки зерна, яке транспортується з країн високого ризику до Литви, включно з перевіркою походження зерна. Ми консультуємося з Департаментом навколишнього середовища, продовольства та сільських справ Великої Британії, тому що лише британці мають лабораторії, здатні проводити аналізи походження зерна. Перевірки почнуть діяти найближчим часом, узгодивши методологічні вимоги», – повідомили в міністерстві.

У Мінагрополітики Литви також підтвердили, що 21 лютого отримали лист від міністра сільського господарства України про те, що Росія отримує прибуток від продажу українського зерна з окупованих територій у треті країни. Зазначалося, що одним з таких потенційних маршрутів є Балтія, перевантажувальні компанії та порти якої можуть бути використані для цього. 

Литва серйозно ставиться до інформації, наголошуючи, що Росія не повинна мати можливості використовувати інфраструктуру Литви для отримання прибутку від продажу українського зерна.

Раніше група депутатів від різних політичних груп запропонувала заборонити імпорт сільськогосподарської продукції та кормів, країною походження яких є Росія чи Білорусь. Якщо це буде схвалено, заборона діятиме до 1 липня 2025 року.

Нагадаємо, що Латвія вже затвердила перелік забороненої російської та білоруської агропродукції. Заборона почне діяти з 8 березня 2024 року.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *