Виробники можуть експортувати біометан: закон прийнято

Виробники можуть експортувати біометан: закон прийнято

Верховна Рада України прийняла законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану» (№ 9456). Документ дозволяє українським виробникам біометану експортувати продукт на європейські ринки та долучитися до відповідної європейської мережі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Законопроєкт був розроблений на виконання Меморандуму між ЄС та Україною щодо стратегічного партнерства у сфері біометану, водню та інших синтетичних газів.

За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головні, новий закон – це черговий крок на шляху до енергонезалежності України та ЄС.

«Виробництво біометану вигідно бізнесу і фермерам. Переробка відходів виробництва продовольчих товарів, відходів тваринництва та рослинництва – це додаткова ефективність і додана вартість для аграріїв та органічні добрива. Що важливо, – це додаткові кошти в бюджет країни, робочі місця та розвиток українського АПК», – зазначив Віталій Головня.

Наразі в Україні є 77 біогазових установок,  які можуть виробити майже 150 млн кубометрів біометану на рік. Також працює біометановий завод. Крім того, протягом 2024-2025 років заплановане відкриття 10 нових обʼєктів потужністю від 1,5 млн кубометрів біометану щороку. 

Загалом до 2030 року Україна може досягти виробництва до 1 млрд кубометрів біометану на рік та зайняти 10-20% біометанового ринку ЄС.

Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *