В Україні запрацював Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

Фонд був створений за підтримки Європейського Союзу та Групи Світового банку. Ця ініціатива спрямована на підтримку малих фермерів, які обробляють земельні ділянки площею до 500 гектарів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на worldbank.

ФЧГК надає гарантії українським банкам, що покривають до 50% зобов’язань позичальника за інвестиційними кредитами та кредитами на фінансування оборотного капіталу, з метою підтримки малих фермерів, які володіють сільськогосподарськими угіддями площею до 500 гектарів або користуються ними.

Відібрані позичальники, можуть отримати кредити на фінансування оборотного капіталу на термін до трьох років, інвестиційні кредити на термін до семи років та кредити для купівлі землі на термін до 10 років. Максимальна сума кредиту дорівнює еквіваленту $800 тис. на одного позичальника.

Малі фермери, зареєстровані в Державному аграрному реєстрі, зможуть отримати доступ до гарантій Фонду та скористатися іншими державними програмами. Серед них, зокрема, банківські програми, які спрямовані на підтримку малих фермерських господарств шляхом надання доступних кредитів, як, наприклад, діюча програма кредитування «Доступні кредити 5-7-9» для сільськогосподарського виробництва та переробки сільськогосподарської продукції.

«Створюючи Фонд часткового гарантування кредитів, Група Світового банку та Європейський Союз демонструють свою рішучу підтримку довгостроковому процвітанню сільського господарства в Україні. З метою задоволення основних фінансових потреб малих фермерів в умовах російського вторгнення в Україну, Фонд вирішуватиме такі важливі питання, як придбання сільськогосподарських земель, фінансування сільськогосподарської техніки та обладнання, а також задоволення операційних потреб малих фермерських господарств», – сказав Геворг Саркісян, Голова Представництва Світового банку в Україні.

У межах програми, IFC (член Групи Світового банку) запровадить загальнонаціональну інформаційну кампанію з метою надання малим фермерам необхідних знань про програму, включно з інформацією про процес подання заявок та фінансові продукти банків-учасників ФЧГК. IFC також працюватиме з фінансовими установами над впровадженням нових та коригуванням існуючих фінансових продуктів, забезпечених гарантіями ФЧГК для фінансування купівлі землі, обладнання та фінансування оборотного капіталу для малих фермерів.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *