USAID підтримує продовольчу безпеку звільнених і прифронтових громад

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Денис Башлик, заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрової трансфармації і цифровізації оголосили про початок кампанії із забезпечення деокупованих громад та соціально незахищених верств населення насінням овочів на весняну посівну 2024 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз USAID.

У межах ініціативи АГРІ-Україна USAID забезпечить понад 200 тис. постраждалих від війни домогосподарств насінням овочів, яке надали Gowan Seed, Bayer та інші насіннєві компанії. 10 тонн насіння буде розподілено серед мешканців звільнених та прифронтових територій, а також вимушених переселенців та соціально незахищених верств населення (багатодітних, малозабезпечених сімей тощо) з інших регіонів. Ця допомога дасть можливість домогосподарствам виростити близько 70 000 тонн овочів.

Ця ініціатива підкреслює міжнародну підтримку українського народу та відданість Сполучених Штатів Америки справі зміцнення України у протистоянні путінській агресії.

Денис Башлик, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації:

«Підтримка домогосподарств – це також підтримка економіки країни й забезпечення продовольчої безпеки українців. Саме домогосподарства забезпечують овочами третину внутрішнього ринку. На початку війни ми зіткнулися з нестачею овочів через окупацію Південної України. Багатьом людям довелося покинути свої домогосподарства або відновлювати їх після деокупації.

У доволі короткі терміни нам вдалося цю проблему вирішити. Центральні та Північні регіони швидко зреагували й розширили площі під вирощування овочів. Нам вдалося швидко відновити обсяги виробництва, які б задовольняли попит внутрішнього ринку. Як результат, торік ми виростити 29 млн тонн овочів. У лідерах були такі області як Житомирщина та Дніпропетровщина.

Ми можемо зараз констатувати, що у 2023 рік виробництво овочів майже зрівнялося з показниками 2022 року і українці були достатньо забезпечені овочами».

Як організовано розподіл насіння

Передача насіння здійснюватиметься через місцеві ради під координацією Всеукраїнської асоціації громад (ВАГ), яка реалізує за підтримки Програми USAID АГРО проект «Згуртовані громади».

До лютого органи місцевого самоврядування проводили аналіз потреб своїх громад у насінні (скільки вимушених переселенців, соціально незахищених сімей чи мешканців деокупованих та прифронтових громад мають присадибні ділянки та потребу в допомозі насінням). Після цього вони надіслали заявки до Всеукраїнської асоціації громад. ВАГ проаналізувала заявки та розподілила наявне насіння серед громад.

Протягом березня ВАГ доставить насіння до органів місцевого самоврядування, які розподілять насіння серед домогосподарств. Для підвищення результативності вирощування, у громадах буде також поширюватися інфографіка з рекомендаціями по посіву, догляду за рослинами та зберіганню врожаю овочів. Також доставити насіння до громад допомагає Нова Пошта.

Попередні результати ініціативи

Ініціатива підтримки громад, які постраждали від війни, сільськогосподарськими ресурсами стартувала у 2022 році. Лише у 2023 році Програма USAID АГРО передала домогосподарствам 530 кг насіння моркви, наданого компанією Bayer, і 28 270 кг насіння овочів від інших світових виробників. Понад 98 тис. домогосподарств із 458 громад отримали підтримку та згодом зібрали понад 115 261 т овочів.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *