Темпи падіння цін на пшеницю максимальні за останні 14 років, – Bloomberg

Великі врожаї в деяких країнах Північної півкулі компенсували напругу в Чорному морі після припинення дії зернової угоди та призвели до найбільшого квартального падіння цін на пшеницю за останні 14 років.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Bloomberg.

Ф’ючерси в Чикаго втратили близько 11% за останні три місяці і готуються до четвертого квартального падіння. Незважаючи на те, що Москва вийшла із зернової угоди ще в липні, великі обсяги поставок стримали ціни.

«Події, пов’язані з початком конфлікту в Україні, показали, що в наш час світ загалом має спосіб доставити зерно людям, які його потребують», — сказав Майкл Уайтхед, керівник відділу аналізу агробізнесу в ANZ Group Holdings Ltd. «Це може бути новий низький рівень цін на пшеницю».

Після провалу зернової угоди Україна почала використовувати інші експортні маршрути, такі як Дунай, які протягом останніх місяців неодноразово ставала мішенню для Росії. Кораблі також почали повертатися до київських чорноморських портів, але ще рано прогнозувати наскільки це вплине на експорт українського зерна.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *