США приєднались до вирішення проблеми експорту українського зерна

Сполучені Штати приєдналися до офіційних осіб Румунії, України, Молдови та Європейського Союзу, щоб підтримати експорт українського зерна і вирішити проблему глобальної продовольчої безпеки у зв’язку з рішенням Росії вийти з Чорноморської зернової ініціативи, про це йшлося під час учорашньої зустрічі в румунському місті Галац.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Тоді як Росія безпардонно використовує продовольство як зброю, що має серйозні наслідки для вразливих верств населення усього світу, Сполучені Штати, Румунія, Україна, Молдова та Європейський Союз сповнені рішучості протистояти її варварським діям і працювати над ефективним розв’язанням проблеми. Ця багатостороння зустріч представників високого рівня підкреслює необхідність підтримки збільшення експорту зерна з України з метою забезпечення глобальної продовольчої безпеки… і демонструє наше спільне прагнення постачати українське зерно на ринок, попри зусилля Росії», – зазначили у посольстві США.

У диппредставництві запевнили, що Сполучені Штати залишаються вірними партнерству з урядом і народом України, в тому числі через надання фінансової підтримки й постачань, розширення альтернативних експортних маршрутів та модернізацію українських прикордонних пунктів пропуску.

У посольстві додали, що США також сприятимуть модернізації критичної інфраструктури для залізничних та автомобільних перевезень і транзитного перевезення вантажів, розширенню доступу до вагонних деталей і залізничних складальних ліній, а також допомагатимуть приватному сектору, розташованому вздовж Дунаю, у розширенні експортних можливостей.

Окрім того, Сполучені Штати пообіцяли надати фінансову допомогу сусідам України для придбання таких суден, як лоцманські катери, а також сприяти транскордонним перевантаженням і транзиту.

«Ці заходи знаменують прогрес у збільшенні експорту зерна з України. Проте повна відповідальність за різке зростання цін на продовольство та підвищений ризик для вразливих верств населення в усьому світі лежить на Росії», – наголосили у посольстві США.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *