Румунія має намір і надалі збільшувати обсяги транзиту зерна з України

У 2023 році, незважаючи на спроби Росії зруйнувати транспортну інфраструктуру України, румунський порт Констанца на Чорному морі зафіксував рекордні обсяги експорту зерна з України. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Голос Америки.

Від початку російського вторгнення в Україну у 2022 році Румунія стала важливим донором міжнародної допомоги Україні та забезпечує ключовий маршрут для експорту українського зерна. 

Іншим важливим шляхом українського експорту є Польща, але уряд в тій країні, а також в Угорщині та Словаччині заборонили імпорт українського збіжжя, хоча заявляють, що і далі сприяють транзиту зерна з України на міжнародні ринки.

Тим часом порт Констанци повідомив, що впродовж 2023 року звідти відправили 36 мільйонів тонн збіжжя, що на 50% більше, ніж минулого року, а українське зерно становило приблизно 40% від тих загальних обсягів.

Румунія сподівається і далі збільшувати обсяги транзиту з України, розширюючи свої транспортні можливості з допомогою грошей від Європейського Союзу. З бюджету ЄС 2023 року в румунські транспортні можливості інвестовано 28 мільйонів євро.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *