Роботу над методикою верифікації вирощеного в Україні зерна завершать до кінця серпня

Аграрне міністерство Великобританії до кінця серпня планує завершити роботу над методикою верифікації вирощеного в Україні зерна, яка дозволить визначати, чи не експортує рф вкрадене в України зерно під виглядом свого.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Заступник міністра агрополітики України В. Головня розповів, що «створена разом з міністерствами сільського господарства Великобританії та Литви тристороння група працює над методикою визначення походження зерна на генетичному рівні. До кінця серпня британські експерти обіцяють надати готову систему перевірки та методики, за якими зможуть перевіряти зерно відповідні лабораторії Литви. У вересні планується провести навчання, щоб до кінця року вже мати певні результати».

У портах Литви, звідки відправляється дуже багато російського та білоруського зерна, будуть відкриті спеціальні лабораторії, які за зразками зерна визначатимуть країну його походження, що дозволить фіксувати, чи не вивозять вкрадене українське зерно або мікс з нього.

Британія вже отримала зразки українського зерна для визначення його генетичного коду. Це частина тих зразків, які щороку передаються для досліджень до науково-дослідного інституту експертизи сортів рослин з кожного регіону України.

«Це перша подібна ініціатива на міждержавному рівні, оскільки раніше такі аналізи замовлялися компаніями одноосібно, наприклад, для проведення судових експертиз. Тепер Україна зможе підтверджувати походження зерна та подавати позови для відшкодування збитків. Після того, як методика буде відпрацьована у Литві, Україна звернеться до інших країн з проханням робити аналогічні аналізи», – розповів В. Головня.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *