Припинення зернової угоди вдарить по курсу гривні, – експерт

Припинення дії зернової угоди становить серйозну загрозу для стабільності валютного ринку України. Резерви НБУ можуть почати скорочуватися, а це вплине на курс гривні, розповів фінансовий аналітик компанії RoboForex Андрій Гойлов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Pro Гроші.

Він пояснив, що після припинення зернової угоди варто розуміти, що проводити експорт усієї продукції сільського господарства сухопутним маршрутом і через порти на Дунаї неможливо.

При цьому ціна пшениці на міжнародних ринках практично не змінилася. Проте після масового обстрілу в Одеській області було зафіксовано рекордне одноденне зростання котирувань за останні 10 років.

«Залишається сподіватися, що буде знайдено спосіб продовжити зернову угоду в іншому вигляді та зберегти портову інфраструктуру на Чорному морі. Інакше резерви НБУ почнуть скорочуватись і курс гривні щодо інших валют впаде».

Експерт також зауважив, що станом на 21 липня, на готівковому валютному ринку гривня до долара США утримує позначку 37,30, а євро на рівні 40,80.

«У короткостроковій перспективі НБУ зможе підтримувати стабільність, але повністю компенсувати зниження надходжень в іноземних валютах навряд чи вдасться», – переконаний Гойлов.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *