Премія за якісну пшеницю зростає активно як в Україні, так і в Європі

Під тиском перехідних запасів та пропозицій фуражного зерна нового врожаю, ціни на кукурудзу продовжують знижуватися, прагнучи до знаходження цінового балансу між попитом та пропозицією.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Активна пропозиція кукурудзи зі східної Європи насичує ринок з доставкою до Італії та Іспанії. Сербія активно пропонує кукурудзу за цінами 165€ FCA та нижче. Щоб бути конкурентоспроможною починаючи з жовтня, українська кукурудза повинна пропонуватися за ціною на рівні 150-154€ FCA європотяг Західний кордон або еквівалент 100-110€ з місця в Київській області.

В Україні очікується врожай пшениці на рівні 22 млн тонн, що перевищує показник минулого року. Значна частина пшениці без білка робить пропозицію фуражного зерна в Україні більш активною.

Ринок західного кордону України пропонує пшеницю на рівні 148-155€ FCA завантажено в європотяг, залежно від якості. Українські млини вже готові платити премію до 1500 гривень з ПДВ за якісну пшеницю з вмістом білка 13% і більше. Проте, переробники в Україні зазнають обмежень у складських та фінансових можливостях, що не дозволяє борошномельній індустрії мати запаси більше, ніж на 2 місяці.

Перенасиченість логістичного напрямку через Дунайські порти та ризики, пов’язані з постійними атаками Росії на портову інфраструктуру, призводять до зростання вартості логістики та зниження цін на зерно в даному напрямку.

Ринок ріпаку залишається практично незмінним порівняно з минулим тижнем. В Україні було зібрано 3,94 млн тонн ріпаку. Загальний обсяг експорту українського ріпаку за липень та серпень склав 560 тис. тонн. Відвантаження наземним транспортом до Європи, насамперед до Німеччини, зростають.

Світова кон’юнктура ринку сої залишається насиченою бразильською соєю та оптимістичними прогнозами врожаю сої в США. Очікується, що світові перехідні запаси сої збільшаться ще на 10 млн тонн цього року до 64 млн тонн, за даними IGC. Продавці в Україні все активніше виходять з пропозиціями поставок на жовтень-листопад. Для збуту особливо цікаві напрямки включають Італію, Угорщину, Австрію та ринок Дунаю.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *