Польські садівники в паніці, але Україну поки не звинувачують

На польському ринку промислового яблука ціни швидко зростали досить тривалий час. Однак цього тижня відбулася різка зміна тенденцій. У середу переробники почали оголошувати постачальникам про зниження цін, хоча вони очікували їх подальшого зростання. Спочатку йшлося про зниження на 1 цент США, проте до четверга 9 листопада з’явилися повідомлення про зниження закупівельних цін навіть на 2 центи за кг яблука, що поставляється.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Ситуація серед фермерів нагадує паніку, тому що багато хто очікував, що із завершенням збирання, пропозиція яблука для переробки знизиться, що призведе до прискорення зростання цін. Однак, схоже, виробники яблучного концентрату вважають, що вони вже встигли сформувати достатні запаси продукції й навіть сировини. Крім того, вони стурбовані можливим зниженням маржі від переробки яблука на тлі швидкого зростання витрат на сировину.

Поки що ця тенденція не докотилася до ринку України, де ціни на яблуко для переробки істотно нижчі, ніж на ринку Польщі. Пропозиція сировини для виробництва яблучного концентрату в Україні оцінюється як достатня. Порівняно високі ціни дають змогу мобілізувати додаткові обсяги продукції для переробки, яка в іншому разі залишилася б на землі або на деревах у садах.

За даними EastFruit, Польща 2022 року заробила майже пів мільярда доларів США на експорті яблучного концентрату, обійшовши за цим показником навіть Китай. Україна увійшла до четвірки найбільших світових експортерів яблучного концентрату з виручкою від експорту на рівні $168 млн, поступаючись лише Польщі, Китаю і Туреччині та обігнавши таких великих експортерів, як Німеччина та Австрія.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *