Польські фермери оголосили про страйк у Варшаві

Наступного вівторка фермери планують розпочати страйк у Варшаві під гаслом «Зоряний марш до столиці». Вони хочуть зібратися перед Палацом культури і науки, звідти пройти до Сейму, а потім до офісу прем’єр-міністра.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на RMF FM

Фермери планують подати петицію до офісу прем’єр-міністра. Вони також хочуть зустрітися з Дональдом Туском. Фермери вимагають обмеження імпорту сільгосптоварів з України та виходу уряду Польщі з Green Deal ЄС .

Прем’єр-міністр Дональд Туск учора на прес-конференції запевнив, що не припинить докладати зусиль для захисту інтересів польського села. 

«Ми шукатимемо захисні рішення для польських фермерів , використовуючи національні кошти та шляхом подальших переговорів з Україною та європейськими інституціями. Зробити ці негативні наслідки лібералізації торгівлі з Україною менш важкими, максимально їх ліквідувати. І тут польські фермери можуть на мене розраховувати. Ми у вашому розпорядженні», – запевнив Прем’єр-міністр.

Глава уряду підкреслив, що прагнутиме, щоб і Київ, і Брюссель зрозуміли та прийняли польську точку зору.

«Я сподіваюся, що протестувальники також зрозуміють, що одного лише протесту недостатньо, а потрібно вміти чітко створювати простір для порозуміння. Ми готові до цього. Ми всі дійсно стурбовані, – додав прем’єр. Він також наголосив:  я хотів би, щоб у внутрішній і міжнародній дискусії ми могли розділити два питання. Перше – безсумнівна допомога Україні у її військових зусиллях, і це не підлягає обговоренню. І друге питання – як захистити польських фермерів і польський ринок від негативних наслідків лібералізації торгівлі, тобто відкриття кордону для безмитної торгівлі сільськогосподарською продукцією».

Водночас Туск рішуче засудив поведінку, яка підтримує Путіна та російську агресію.

«Ми не можемо допустити, щоб на польсько-українському кордоні діяли ті, хто відкрито і безсоромно підтримує Путіна, обслуговує російську пропаганду та дискредитує польську державу, дискредитує нас, поляків, а також дискредитує протестувальників – користуючись протестами фермерів», – сказав глава уряду.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *