Польща є основним ринком збуту для української ягоди

Серед 10 найбільш швидкозростаючих ринків збуту ягід світу, Польща лідирувала за відносними темпами зростання імпорту. У середньому щорічно країна нарощувала імпорт ягід на 24% або $68 млн доларів США, а головною причиною цього була можливість закупівлі недорогої замороженої ягоди з України, повідомив економіст ФАО Андрій Ярмак під час підсумкової ягідної події Молдови за 2023 рік під назвою «Berry Market 2023», організованої асоціацією ягідників Молдови «Pomuşoarele Moldovei».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Адже Україна в останні 5 років була чемпіоном світу за темпами зростання експорту ягоди, а головним ринком збуту була якраз Польща. При цьому в розрахунок включалися як свіжі, так і заморожені ягоди. Найшвидше Польща нарощувала імпорт свіжої лохини та замороженої малини. Саме ці категорії були найбільш швидкозростаючими в експорті ягоди з України й саме за ними Польща залишалася основним ринком збуту для українських компаній. На свіжу лохину та заморожену малину у 2022 році припадало понад 60% імпорту ягід Польщі.

Трохи повільніше ніж Польща нарощував імпорт ягід Китай – на 21% на рік. Що ж стосується приросту в абсолютних показниках, то тут не було рівних США. Імпорт ягід у США зростав у середньому на 14% на рік, але в абсолютних показниках щорічно США збільшило імпорт свіжих і заморожених ягід на $578 млн доларів США! Саме тому постачальникам з України дуже важливо звернути увагу насамперед на цей ринок, а також на ринок Канади, де щорічний приріст імпорту ягоди становив понад $95 млн доларів США.

Також в абсолютних показниках високі темпи зростання імпорту ягід показували Нідерланди та Німеччина – на $133 і на $114 млн доларів на рік.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *