Політика держави на підтримку переробної галузі – це помилка, – Олег Нів’євський

Уряд неодноразово заявляв про курс на підтримку переробної галузі. Однак експерт із земельних питань та аграрної економіки Олег Нів’євський вважає, що теперішня політика держави на переробку та тваринництво – це помилка.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі  Олега Нів’євського.

«Науковці кажуть «do not pick the winners» або не треба фокусуватись на галузях в державній промисловій політиці, а працювати над усуненням перешкод для кращих умов ведення бізнесу, над усуненням ринкових провалів (наприклад доступ до та вартість кредитів), над суспільними благами та інфраструктурою (експортна логістика, ефективна система санітарного та фітосанітраного контролю тощо)», – розповів Олег Нів’євський.

На його думку, це дасть можливість реалізації бізнес ідей у всіх галузях економіки.

«Причина абсолютно банальна – жоден науковець, а тим більше держчиновник, не здатні передбачити майбутнє – тобто яка галузь може потенційно бути успішною, особливо в теперішній дуже динамічний час. Більше того, концептуально дивно чути про підтримку галузей, яким і так «фартить», – пояснив експерт.

Олег Нів’євський наводить приклад:

«Зараз рослинникам (або більше 75% аграрної галузі) непереливки, бо війна, руйнування, експорт гальмується, експортна логістика робить внутрішні ціни нижче собівартості і т.д. Але з іншого боку, для тваринництва та переробки – це свого роду золотий час. Ось в свинарстві вже говорять про зростання і про 300% прибутковості, в птахівництві те саме, для переробки теж дешевизна зернових та олійних – дуже гарна новина та можливість розвитку. Тобто сам ринок чи нещастя війни підтримує ці галузі. І що каже держава? За різними текстами та багатьма буквами – ми хочемо підтримувати того, кому і так ринок фартить… Навіщо підтримувати і так прибутковий бізнес/галузі?»

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *