Поляк інвестував мільйони у Волинь, а урожай зібрати не може

У 2005 році у колишньому Локачинському районі успішно розпочало роботу сільське господарство із польськими інвестиціями «Фруктекспол». За цей час агровиробники стали найбільшими експортерами чорної смородини на Волині.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на vsn.ua.

Розвивати цю місцину тоді вирішив іноземець, який бачив перспективу в українській землі. У 2021 році на місце юриста на фірму «Фруктекспол» взяли Риму Веремчук. Саме з її ініціативи тоді провели аудит землі та коштів і виявили чимало порушень. Та найгірше було попереду.

За ніч одна людина оформила понад 117 ділянок, користуючись правом підпису. Ділянки перереєстрували на інших підприємців, які колись були працівниками фірми «Фруктекспол».

«Наш засновник звернувся до правоохоронних органів про вчинення злочину, з проханням порушувати кримінальне провадження. Так, на сьогоднішній день кримінальне провадження є. Справа знаходиться на досудовому розслідуванні. Але якось дуже все це повільно і немає і безрезультатного», – каже Рима Веремчук.

Але перереєстрація земельних ділянок була лише початком гострого трикутника непорозуміння між агровиробниками: Володимиром Політилом – екс-керівником «Фруктексполу», Сергієм Попком – від Агротрейд ПСС, та нинішньою директоркою бізнесу польського інвестора Римою Веремчук.

«Він хоче розвивати те підприємство, він бачить в Україні великі перспективи. Він планує і заморозку, і переробку власну будувати, великі кошти заінвестувати. Але реакція на те, що робить поліція і місцева влада – йому страшно. Він не бачить, як працювати з владою місцевою, як працювати з поліцією», – додала працівниця «Фруктексполу».

Ситуація загострилася у травні цього року. На полях, які на правах оренди, належить «Фруктексполу», Рима Веремчук побачила чужу техніку. Вона належала агрофірмі Сергія Попка «Агротрейд ПСС». Тоді на місце події й викликали поліцію.

Орієнтовні суми збитків сягають мільйони гривень, адже урожай був фактично вкрадений з понад 30 гектарів землі.

«Ми ледь добилися того, що було зареєстровано кримінальне провадження по факту самовільного захоплення земельних ділянок, і уже поліція в подальшому усі наші звернення підшивала в це кримінальне провадження і пояснювала, що це нібито одні і ті самі епізоди одного того самого кримінального правопорушення. Однак за пів року поліцейські так і не спромоглися встановити, хто ж вчинив самозахват даних земельних ділянок», – каже адвокат.

Поки ж, єдина надія у Рими Веремчук на повернення вражаю і продовження нормальної роботи агровиробників – це втручання оцю справу міжнародних інституцій, адже інвестором фірми є іноземець, який і надалі готовий розвивати агровиробництво на Волині за умови чесної конкуренції і на законних підставах.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *