Петиція ВАР набрала 25 000 голосів: тепер Президент зобов’язаний її розглянути

Петиція «Захистити українське село – відкласти на два роки після закінчення війни збільшення максимальної площі с/г землі що можна купити «в одні руки» зі 100 до 10000 гектарів», яку ініціювала громадська спілка «Всеукраїнська аграрна рада» набрала необхідну кількість голосів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Петиція була зареєстрована на сайті Президента України 3 листопада 2023 року очільником ВАР Андрієм Дикуном, який від імені тисячі агровиробників закликав Володимира Зеленського ініціювати законодавчі зміни та відмінити збільшення у 100 разів лімітів на продаж землі. Всього за 20 днів петиція набрала більше 25 000 голосів. Тепер на неї зобов’язаний відреагувати Президент.

«Вперше в історії України петиція від аграрної спілки зібрала необхідну кількість голосів – 25 000 і відбулося це дуже швидко – лише за 20 діб. Це свідчить про велику підтримку українців ініціативи ВАР. Ми дякуємо всім небайдужим громадянам за кожен голос, за неймовірну активність, відповідальність та солідарність. Тепер ми всі чекаємо на рішення Президента! Я дуже сподіваюсь на оперативну та змістовну відповідь Володимира Зеленського на нашу петицію, бо всіх аграріїв дуже турбує питання: «Хто під час війни в Україні має кошти, щоб купувати по 10 000 га землі? Хто ці люди, які не знають, що першочергово сьогодні гроші потрібно спрямовувати на допомогу ЗСУ, аби допомогти їм відвоювати нашу окуповану землю і перемогти ворога?», – підкреслив Андрій Дикун.

Автор звернення наголошує, що середній і малий агробізнес, який є основою агросектору і українського села, не зможе стати учасниками ринку землі.

«Сьогодні українські аграрії переживають найскладніші часи за всю історію незалежності України. Внаслідок війни агропідприємства вже другий рік поспіль працюють у збиток, щодня зазнають фінансових втрат через заблоковані порти, логістичні проблеми та низькі ціни на збіжжя. Багато підприємств зруйновано, угіддя заміновані, частина території – окупована. Збільшення ліміту с/г земель, що дозволено купувати в одні руки, за нинішніх умов, призведе до скупівлі землі за безцінь олігархами та корупціонерами. Середні та малі аграрії не мають коштів на купівлю землі та не мають можливості залучати кредити, і, відповідно, будуть відрізані від можливості придбати землю, на якій вони працюють. Тому, сьогодні вкрай важливо зберегти аграріїв, які останнє віддають на підтримку ЗСУ, а не тих, хто заробляє на корупції та війні».

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *