Організатори земельних торгів заробили з початку року понад 1 млрд гривень

Від початку 2023 року організатори земельних торгів в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі заробили вже понад 1 млрд гривень. Ці кошти надійшли до бюджетів різних рівнів за підсумками майже 4,7 тис. успішних онлайн-аукціонів. В середньому ціна на землю за результатами торгів, проведених за цей час, зростала майже вдвічі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на prozorro.

Майже 790 млн гривень організатори онлайн-аукціонів отримали з продажу комунальної й державної землі не сільськогосподарського призначення та приватних сільгоспземель. Ще понад 290 млн грн. на рік становлять доходи з оренди земель. Продаж державних та комунальних земель сільськогосподарського призначення відповідно до Земельного кодексу залишається забороненим.

З початку цього року земельні торги оголосили 1,2 тис. організаторів, з них майже 680 — органи місцевого самоврядування. За право придбати або взяти в оренду землю на онлайн-аукціонах за цей час позмагалося вже понад 7 тисяч учасників. В середньому за ділянки на торгах конкурують майже 3 учасники.

Найбільше земельних торгів від початку цього року відбулося в Одеській області — майже 500. До топ-5 регіонів за кількістю аукціонів також входить Черкащина — 418 завершених торгів, Полтавщина — 348, Львівщина — 320, Кіровоградщина — 270.

Станом на 14 листопада майже вісім сотень торгів у системі перебувають на етапі укладання угод, що може принести організаторам ще понад 213 млн гривень. Кожен охочий може позмагатися за майже 2.3 тисячі ділянок, що нині виставлені в системі для оренди або купівлі. Для цього необхідно авторизуватися на одному з акредитованих майданчиків. 

Нагадаємо, онлайн-аукціони з реалізації землі в системі Прозорро.Продажі відбуваються з жовтня 2021 року. Прозорро.Продажі гарантують безпечність торгів, неможливість втручання будь-кого в їхній перебіг та рівний доступ кожного учасника до участі в е-аукціонах, а також можливість кожному в режимі реального часу стежити за онлайн-аукціонами та їхніми результатами.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *