Оптимізація витрат з боку фермерів має бути обережна та виправдана

Автор: Сергій Резніченко, керівник з розвитку агрономії та технологій Corteva Agriscience

Сезон-2023 можна впевнено назвати сезоном нездійснених побоювань стосовно сільського господарства України, оскільки багато невтішних прогнозів  галузевих експертів та чиновників не справдилися та українські аграрії вкотре довели свою незламність й вміння пристосовуватися до обставин. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Corteva Agriscience.

Наприклад, навесні прогнозувалось зменшення в рази площ посівів кукурудзи. Втім, цього не сталося – ми спостерігаємо скорочення кукурудзи майже на 26% в сезоні 2022-2023 порівняно з показниками до повномасштабної війни, але, якщо відняти деокуповані, заміновані, окуповані та фронтові території, на яких просто неможливо вести сільгоспдіяльність, то виявиться, що падіння було менше 10%. 

Підтримала аграріїв й загалом сприятлива погода – хоча літо було теплим, вологи вистачало практично в усіх регіонах, тривалих посух ми не спостерігали навіть в районах, де в попередні роки вони вже стали буденністю. 

На жаль, багато хто з фермерів не зміг скористатися цими сприятливими умовами на 100% через надмірну оптимізацію витрат під час польового сезону: виробники відмовлялися від підживлення і отримані врожаї були набагато меншими, ніж могли б бути, якби агрономи ухвалили рішення внести хоча б зменшену норму азотних добрив. Наприклад, хоча нестача азотних добрив здатна суттєво обмежити розкриття потенціалу насіння, частково поліпшити ситуацію можна завдяки фіксації азоту з повітря завдяки сучасним оптимізаторам живлення, таким як Блу™ N від Corteva, який фіксує атмосферний азот і надає рослині доступ до нього. Наші дослідження довели, що  при застосуванні продукту, врожайність сільськогосподарських культур збільшилась до 10% у порівнянні до контролю. 

Особливо обережним треба бути з оптимізацією витрат на захист рослин. Наприклад, багато хто з аграріїв економить зараз на внесенні інсектицидів – в результаті кукурудза стає дуже вразливою до шкідників, вони сприяють суттєвому накопиченню мікотоксинів, особливо за умови пізнього збирання врожаю, або вимушеної зимівлі в полі. 

Щоб не витрачати зайвого, треба діяти завчасно або на самому початку виникнення проблеми – це дозволить використати меншу кількість препаратів та отримати кращій результат. І використовувати сучасні препарати, які демонструють ефект при низьких нормах внесення. Це, зокрема, інсектициди від Corteva Agriscience Радіант™ з пролонгованим захистом багатьох культур проти основних лускокрилих шкідників та Джеронімо™, який характеризується швидкою та тривалою дією проти широкого спектра сисних і листогризучих шкідників, фунгіцид Дітан™ М-45 – контактний фунгіцид широкого спектра дії, який не тільки ефективно захищає при осінніх обробках озимого ріпаку, а також  слугує додатковим джерелом мікроелементів марганцю та цинку.

Необхідними для полів є й гербіциди, які допомагають очистити поля від бур’янів, що конкуруватимуть з культурними рослинами за вологу та живлення. В портфелі Corteva є гербіциди на основі інноваційної молекули Arylex™ active, які дозволяють отримати максимальну ефективність без надмірного впливу на довкілля: для захисту посівів зернових колосових культур – Квелекс™ і Паллас™ Екстра, ріпаку озимого – Белкар® і Слаш® та соняшнику – Геліантекс™.

Звісно, слід уважно слідкувати за рекомендаціями виробників засобів захисту і звертатися до них у складних випадках. Наприклад, Corteva, яка протягом війни залишається тільки з Україною і робить все, щоб забезпечити фермерів сучасним насінням та засобами захисту, завжди готова надати допомогу та підтримку з боку агрономів за телефоном, через форму на сайті, або за допомогою нового мобільного застосунку Corteva Україна.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *