ООН намагається домовитись з росією про відновлення зернової угоди

Головний представник Організації Об’єднаних Націй з питань торгівлі Ребека Грінспен зустрілася з російськими офіційними особами в москві для переговорів, спрямованих на забезпечення «безперешкодного доступу» до глобальних ринків зерна та добрив з росії та України, повідомив речник ООН Стефан Дюжаррік.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Глава ООН з питань допомоги Мартін Гріффітс також був присутній на зустрічах віртуально, повідомив речник ООН.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш «продовжує свою рішучість сприяти безперешкодному доступу до глобальних ринків продовольчих товарів і добрив як з України, так і з російської федерації», – сказав Дюжаррік.

Він додав, що консультації Грінспена і Гріффітса з росією «відбуваються з цією метою».

Організація Об’єднаних Націй звинувачує війну росії в Україні в погіршенні глобальної продовольчої кризи. Україна та росія є великими експортерами зерна, а остання також є великим постачальником добрив у світ.

Представники ООН працюють над тим, щоб відновити угоду, яка дозволила безпечно експортувати українське зерно в Чорне море.

Росія вийшла з угоди в липні – через рік після того, як її було укладено за посередництва ООН і Туреччини – скаржачись на те, що її власний експорт продовольства та добрив стикається з перешкодами і що недостатня кількість українського зерна надходить до потребуючих країн.

Хоча російський експорт продовольства та добрив не підпадає під санкції Заходу, запроваджені після вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року, москва заявила, що обмеження на платежі, логістику та страхування перешкоджають поставкам.

Щоб переконати росію погодитися на чорноморську угоду минулого року, представники ООН заявили, що вони допоможуть спростити російський експорт.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *