Нова категорія замороженої малини обвалила ціни

Аналітики звернули увагу на тривале падіння закупівельної ціни на малину після початку збирання ремонтантних сортів, хоча зазвичай ця малина продається дорожче, ніж літня. При цьому на ринку також почала стрімко набирати популярність нова категорія якості замороженої малини.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Ця категорія якості умовно називається «заморожена сировина малини», хоча правильніше було б назвати її «кіт у мішку».

Як це працює

Є умовний завод із заморожування, хоча в умовах України це скоріше цех, бо подібним бізнесом зазвичай займаються невеликі підприємства. Цей цех не має значних складських приміщень, а також відповідних площ і можливостей із доопрацювання та сортування продукції. Крім того, підприємство не хоче брати на себе ринкові ризики, і готове задовольнятися невеликою, але гарантованою маржею.

Такий цех або посередник, який працює з кількома такими «цехами із заморожування ягід» в Україні, домовляється з покупцем, наприклад, у Польщі, про те, що він займатиметься заготівлею сировини і її заморожуванням та постачатиме її за фіксованою ціною.

У результаті підприємство оголошує про закупівлю сировини, приймає її, звертаючи увагу на базові вимоги, потім її заморожує, і, без фасування та інспекції, відправляє одержувачу.

Одержувач такої сировини, здебільшого це польська компанія-заморозчик або трейдер, який працює з категорією плодово-ягідного заморожування, запускає дану продукцію на сортування та отримує з неї кілька категорій якості. Зазвичай у покупців є доволі потужні та сучасні сортувальні машини, що дають змогу переробити великий обсяг такої замороженої сировини.

При цьому покупець, звісно ж, ризикує, тому що невідомо, скільки в партії буде малини якого класу. Саме тому ця схема може працювати тільки за умови дуже низької ціни на малину, що зараз готові забезпечувати багато постачальників продукції з України.

На жаль, у цьому випадку українська компанія заробляє на малині в кілька разів менше, ніж польський посередник. Також це збиває ціни на ринку загалом і суттєво стримує можливості продажу замороженої малини тим українським експортерам, які мають обладнання для доопрацювання та потужності для зберігання. 

Також це призводить до неможливості підвищити ціни на малину, що закуповується у фермерів, що, своєю чергою, може призвести до розкорчування частини плантацій під урожай наступного року.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *