НБУ оцінює втрати від блокади кордонів в $1,5 млрд

Зменшення обсягу зовнішньої торгівлі через обмеження руху вантажного транспорту через західні кордони України за листопад і грудень може сягнути 1,5 млрд доларів. У листопаді скорочення склало 860 млн доларів, а в грудні – 620 млн доларів, повідомили у Національному банку України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на РБК-Україна 

«За оцінками НБУ, блокада окремих наземних пунктів пропуску через західні кордони України зумовила втрати експорту в листопаді в сумі 160 млн доларів та зниження імпорту на 700 млн доларів», – оцінюють втрати в НБУ.

Більші втрати імпорту зумовлені його вищою залежністю від автоперевезень порівняно з експортом, зазначили в Нацбанку.

За даними Держмитниці, у 2023 році частка автомобільного транспорту у вартісних обсягах експорту становила близько 35%, імпорту – 70%.

«Втрати імпорту у листопаді вдалося частково компенсувати завдяки нарощуванню поставок іншими шляхами, зокрема, залізницею, а втрати експорту – завдяки нарощуванням поставок через новий морський коридор, обсяги перевезень яким за результатами листопада впритул наблизилися до найвищих значень перевезень «зерновим коридором», – повідомили в регуляторі.

Переорієнтація імпортних поставок пального на залізничний транспорт, подальше нарощування перевалки як експортних, так і імпортних вантажів через новий морський коридор та певне послаблення блокади протягом другої декади грудня дає змогу зменшити оцінки подальших втрат експорту до 120 млн доларів на місяць, а імпорту – до 500 млн доларів на місяць.

За даними системи єЧерга станом на 17 грудня середньоденна кількість вантажівок, що перетнули кордон Польщі з початку блокади (6 листопада), скоротилася на 40% порівняно з середнім значенням жовтня.

Нагадаємо, польські перевізники з початку листопада розпочали блокаду кількох пунктів пропуску на кордоні з Україною. Вони вимагають, щоб ЄС скасував із нашою «транспортний безвіз» для Ураїни. До них долучилися перевізники Словаччини.

Минулого тижня блокаду з пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ» зняли, але 18 грудня вона відновилася.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *