Найдешевша земля на Херсонщині, найдорожча – на Львівщині

Майже півмільйона га землі було відчужено з моменту відкриття ринку землі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Опендатабот.

Загалом за два роки станом на середину вересня 2023 року, найбільшу кількість земельних угідь було передано у спадщину – 828 тисяч га. Для порівняння, за той самий час за договорами купівлі-продажу було продано лише 365 тисяч га. Загалом за весь період відкритого ринку землі було відчужено 448 тисяч га.

Більш ніж половина від загального обсягу була продана протягом перших 8 місяців, до початку повномасштабного вторгнення – 203 тисячі га.

Певне пожвавлення на ринку спостерігалось з лютого 2023 року, натомість влітку зафіксовано падіння кількості як за кількістю угод, так й за площею проданих угідь. Ймовірно, це пов’язано з очікуваннями щодо розширення кола покупців землі – зокрема, з 2024 року купувати землю зможуть й юридичні особи.

Загалом, середня площа угоди «купівлі-продажу» складає 2,2 гектари. Водночас середня ціна угоди – інформація про які наявна у базі моніторингу земельних відносин Опендатабот – становить 39-45 тис грн. Найдешевшою за весь час з моменту відкриття ринку стала земля на Херсонщині – 23 тисячі грн за гектар. А найдорожчі угіддя виявились на Львівщині – 132 тисячі грн за гектар.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *