На земельних аукціонах переважають сільськогосподарські землі, – Сергій Бут

На електронних аукціонах у системі Prozorro.Продажі вже продано або здано в оренду майже 38 тис. га землі, розповів СЕО Prozorro.Продажі Сергій Бут під час пресконференції у Медіацентрі Україна.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

«Майже 38 тис. га було продано чи здано в оренду на електронних аукціонах. Переважна більшість – це активи місцевих органів влади, міст, селищ», – сказав він.

Бут зазначив, що найбільшу кількість земельних аукціонів організатори проводять щодо земель сільськогосподарського призначення. На аукціонах з оренди частка сільгоспземель становить 70%, а на аукціонах із продажу – 60%.

Загалом, у системі Prozorro.Продажі вже проведено аукціони з продажу 2,7 тис. га землі на загальну суму 1,3 млрд грн. В оренду через аукціони передано 35,1 тис. га землі.

«У 2021 році за перші пів року [роботи ринку] було випущено в обіг понад 100 тис. га. У воєнний 2022 рік ринок, звичайно, просів і в обіг було випущено 69 тис. га. У 2023 році станом на жовтень ми вже бачимо, що вже майже 80 тис. га реалізовано і показники наближаються до довоєнних», – розповів в.о. голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Дмитро Макаренко.

Макаренко зазначив, що цьогоріч середня ціна гектару сільськогосподарської землі коливається від 33 тис. грн до 37 тис. грн в залежності від регіону.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *